Ana Sayfa >> Oto Haberler >> Otomobil Haberleri >> Tesla Otopilot Sistemi ölüme Neden Oldu
Tesla Otopilot Sistemi ölüme Neden Oldu

Tesla aracının otopilot sistemi yüzünden Japonya'da yaşanan kazanın suçlusu olarak otopilot sistemi gösteriliyor.


 

Geçtiğimiz günlerde 44 yaşındaki bir Japon vatandaşın trafik kazasında hayatını kaybetmesinin üzerine, kaza zedenin ailesi Tesla'ya dava açmaya karar verdi. Acılı ailenin iddialarına göre kazanın sebebi ve suçlusu Tesla'nın otopilot sistemidir dediler.

 

tesla model x oto pilot sistemleri

 

Amerika’nın California yerel mahkemesinde açılan davada kazaya karışan Tesla Model X kullanıcısının araçta uyuya kaldığı belirtilmiş. Aracın önünde bulunan başka bir Model X, önündeki yayaları fark ederek şerit değiştirse de kazaya karışan model tam tersine hızlanarak yayaların arasına girmiş ve 44 yaşındaki Yoshihiro Umeda daya çarparak ölümüne sebeb olmuştur.

 

tesla oto pilot sstemi

 

Tesla’nın Otopilot sisteminin sonuçlarına dem vuran başvuruya göre, Tesla sürücüyü sürekli olarak kontrol altında tutamadığı için suçlanıyor. Bloomberg'in haberine göre Tesla firması ilk kez böyle bir suçlama ile karşı karşıya kalacak. Önümüzdeki günlerde bu suçlamaların gerçeklik payının olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

 

tesla otopilot sistemleri kaza yaparmı

 

Kazada hayatını kaybeden Umeda'nın kızı: "Eğer Tesla firması sürücüleri suçlayacaksa önce kendine bakmalı. Fakat tesla firması otonom teknolojilerinin 'yetersiz' olmadığını kanıtlamak için gene dikkatsiz ve hatalı sürücü suçlamalarını yapacaktır." dedi.

tesla-oto-pilot-sistemitesla-model-x-oto-pilot-sistemitesla-model-x-oto-pilot-sistemi-kaza-yapti